Compedubox

Öğrenci ve Öğretmeni teke tek ya da çoklu olarak ZOOM üzerinde buluşturmayı amaçlayan 2018 yılında kurulan ve sürekli geliştirilen algoritmalarıyla Online Eğitim alanında İzmir üzerinden tüm Türkiye ve Dünya?da eğitim vermeyi amaçlıyan bir eğitim sitesidir.

Kurucusu Fizik Öğretmeni olan Hasan Ongan?dır. Compedubox Türkiye?de üniversite öncesi öğrencileri birebir branş dersi alabileceği öğretmenler ile bir araya getirmek üzere kurulmuş bir online eğitim platformudur.

Compedubox yetkin bilişim danışmanları ve programcılarıyla sürekli olarak sistemi geliştirmeyi amaç edinmiş bir yapıyla hem bireysel hem de kurumsal anlamda eğitim camiasının bir parçası olmayı hedeflemektedir.

Platform, dünyada süregelen covid19 salgını nedeniyle gündelik hayatımıza giren sosyal mesafe ve karantina süreci ile daha anlamlı ve aranır bir duruma gelmiştir. Compedubox bir araya gelen bu gerçekler ışığında platformunu daha etkin, daha verimli, daha güncel teknolojiye sahip bir yapıya taşımak istemektedir.

Bu dönemde insanların sosyal ilişkiler, sağlık, spor, eğitim gibi birçok faaliyetinde online uzaktan iletişimi benimsemesi ile gelecekte bu yöntemler ile ciddi bir iletişim olacağı gün gibi ortadadır.